Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neoficiální agility závody v Bublině

3. 2. 2008

Včera jsme se vypravili na neoficiální závody do Mělníka, které se konaly v nafukovací hale. Povrch byl sice pro psy dost nevhodný (takové umělohmotné mřížky, do kterých zapadávaly drápky a dost to klouzalo), ale lidem se na tom běhalo dobře. Další problém byl se skokovými překážkami. Tyčka se dala shodit jen otřesem podlahy a zvláště v kategorii large to bylo dost časté.

Z našeho cvičáku ZKO Libeň jsme vyrazili čtyři - Karolína Eckschlagerová s boston teriérem Fifinkou (začátečníci Small), Šimon Cipro s bostonkem Bessinkou (závodníci Small), Valerie Hieslová s bostonkem Kimmi (začátečníci Small) a Hanka Janoušková s australským honáckým psem Cherry Pie (začátečníci Large).

První se běžela hra, ve keré byli postavené překážky a člověk si musel vybrat trasu tak, aby překonal všechny. Všichni naši zúčastnění až na Karolínu obsadili ve svých kategoriích druhé místo. Jako další se běžel jumping, ve kterém se jako jediná umístila Karolína s Fifinkou a to dokonce na prvním místě. Z deseti zúčastněných v kategorii začátečníci Small jako jediní doběhli bez chyby. Poslední běh byl závod družstev, kde se jako štěfeta předával hrneček s vodou. Karolína, Šimon a Valerie vytvořili "boston team" a ve družstvech small byli druzí - vylili asi půl hrnečku vody (2 trestné body) + tři chyby (Bessi a Šimon shodili tyčku a Ffinka špatně proskočila dvakrát kruh). A Hanka s Cherry ve svém large družstvu také obsadila druhé místo.

Tyto závody byly pro naši výpravu více než úspěšné. Besča se na svůj věk opravdu překonala. Valerie s Kimmi si hned z prvních závodů odvezli diplomy za dvě druhá místa a Cherry nás opět přesvědčila, že by se měli zúčastnit konečně oficiálních závodů.

KategorieJméno závodníkaPesPlemenoUmístění
Začátečníci/Hra SValerie HieslováKimmiBoston terrier2.místo
Začátečníci/Hral LHana JanouškováCherry PieAustralský honácký pes2.místo
Závodníci/Hra SŠimon CiproBessiBoston terrier2.místo
Začátečníci/Jumping SKarolína EckschlagerováFifiBoston terrier1.místo

Družstvo Small "Boston team" ve složení Cipro, Hieslová, Eckschlagerová 2. místo

Družstvo L "5" s Janouškovou 2. místo

Obrazek