Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neoficiální závody v agility, Opatovice nad Labem

12. 5. 2008

Opatovický agility tým Sirius včera (11.5.08)pořádal své první neoficiální závody, které se nemohly obejít bez našich zástupců. Do terénu jsme tentokrát vyslali Míšu Horákovou se zlatým retrívrem Jimmim, Lucku Jeřábkovou s yorkšírskou teriérkou Kiki a Míšu Klimešovou s křížencem Denym, pro které to byla vůbec první účast na závodech.

Závody se pořádaly pod širým nebem, které bylo již od rána takřka bez mráčku, a najít stín v nově budovaném areálu se stalo téměř nemožným, čehož jsme večer litovali. Běhalo se však na pečlivě připravené a v průběhu dne kropené trávě. To nás nezaskočilo a zvolili jsme tu správnou obuv – kopačky. Pochválit pořadatele také musíme za příjemné občerstvení. Jedinou vadou na kráse snad zůstala pouze absence pohárků či medailí pro vítěze.

Každý absolvoval dva běhy, z nichž se každý hodnotil zvlášť. Lucka s Kikinou byly přihlášeny mezi štěňátka, která soupeřila v jumpingu. Po prvním pěkném a druhém dokonce bezchybném výkonu obsadily nádherné třetí a druhé místo. Naše další žhavá želízka startovala mezi začátečníky Jimmi ve skupině large a Deny ve smolících. Jako první trať pořadatelé připravili jumping, do druhé přidali kladinu a slalom. Jimmi po slibném začátku první kolo nedokončil, ve druhém se však choval jako profesionál a všechny překážky absolvoval bezchybně, čímž vybojoval druhé místo. Deny se při svém prvním běhu potřeboval seznámit s prostředím a s tratí. Stálo ho to cenné sekundy a odmítnutí. Ve druhém běhu však prokázal svoji plnou soustředěnost a srdce závodníka a nebýt chyby páníčka fotografa, mohli s Míšou myslet na příčky nejvyšší. Jeho čistý čas je tak příslibem pro příští závody.

Všichni jsme tak udělali dobré jméno ZKO Libeň, naší cvičitelce Karolíně Eckschlagerové a nasbírali potřebné zkušenosti.

Fotogalerie od Míši a Rudy